بمبهای اتم و ازبین رفتن روابط!

تمام اهتمام و دستاورد این مقال این است که بر اساس سالها آسیب شناسی در خانواده ها و سالها مطالعه منابع داخلی و خارجی چگونگیِ دستیابی به عشقی پایدار بین زوجین و داشتن زندگی پایدار را در اختیار شما علاقمندان قرار دهیم .
مردان برای اینکه بتوانند نقش محافظت از خانواده و همسر را بدرستی ایفا کنند نیازمند ” اقتدار ” می باشند و این اقتدار و قدرت بخشی را زنان به همسران خود می دهند. پرواضح است که منظور از اقتدار سلطه جویی ، زورگویی و قلدرمأبانه رفتار کردن نیست. اقتدار احساس مردانگی داشتن است ، یک قدرت به رسمیت شناخته شده ، اقتدار محدودتر از قدرت است ، یعنی حرف آخر را زدن ! این ، به هیچ وجه جایگاه حمایت از مرد سالاری نیست در زندگی زناشویی باید عشق سالار باشد.

هر قدر طرفین به نظر یکدیگر توجه کنند و دلِ همدیگر را بدست آورند صمیمیت بیشتر می شود ، خداوند نیز از مردی که در حق همسرش ستم کند نمی گذرد.
کارول روانشناس آمریکاییِ علوم خانواده می گوید : به مرد اقتدار بدهید تا شما را بپرستد .
همه مردها نفوذپذیرند بشرط آنکه خانم نافذ خوبی باشد اگر خانم شیوه نفوذ در همسر خود را بشناسد و با تأمل و سنجیده گام بردارد در زندگی مشترک به عشق دست می یابد و لذت می برد و خانم به لحاظ قوی بودن بعد احساس قابلیت نفوذ در جنس مرد را دارد .

در طول تاریخ بشر رد پای زنان هم در زندگی های پایدار و هم در زندگی های متزلزل بخوبی به چشم می خورد و این مسئله نمود بخشِ مسئولیت زنان در ایجاد و حفظ یک رابطه مطلوب بین همسران است ، خانمها توانایی نمود بخشیدن به نقاط مثبت رفتار همسر را دارا می باشند و شیوه صحیح رفتار خانم در تعامل با جنس مرد یا همسر می تواند از مرد شخصیت مثبت و قابل قبول بسازد.
خانمهایی که بر این باورند که باید در مقابل مرد ایستاد او را به چالش کشید و با محبت کردن به او نباید او را پررو کرد و یا بخاطر رنجهایی که در زندگی بر من روا داشته است ، نمی خواهم سر به تنش باشد از این مقال و مجال عوایدی که دلخواهشان باشد نخواهند داشت مگر آنکه قصد ترمیم زندگی مشترک و رفع ایرادات همسرداری را داشته باشند .

مرد به لحاظ ساختار روانی که خداوند برایش ترتیب داده نیاز دارد که احساس قدرت کند. است او می خواهد در نظر همسرش مهمترین شخص مورد علاقه او باشد. اگر غرور و اقتدار مرد را یک ستون محکم در نظر بگیریم خانم از تکیه دادن به این ستون و از داشتن این تکیه گاه محکم لذت می برد و سلامت روان و آرامش وافری را تجربه خواهد کرد .
حفظ غرور و اقتدار مرد موجب خواهد شد مرد بواسطه دریافت احترام و حفظ غرور از جانب زن ، به او علاقمند شود و او را دوست بدارد و خدمات بیشتر و بهتری به همسرش بدهد و بر تأمین بیش از پیش خانواده بیفزاید و بر خاصیت تامین کنندگی خویش بیفزاید.
مسئله آموزش و آگاهی بخشی بسیار اساسیست چون بسیاری از خانمها در تبادلات رفتاری بدون آنکه اثر رفتار ، بیان وکلام خویش را بر مرد بدانند عمل می کنند و تازه از مرد نیز متوقع خواهند بود که چرا چنین کرد و چنان نکرد . . .

مرد به لحاظ ساختار روانیی که خداوند برایش ترتیب داده نیاز دارد که احساس کند قوی و قدرتمند است او می خواهد در نظر همسرش مهمترین شخص مورد علاقه او باشد. اگر غرور و اقتدار مرد را یک ستون محکم در نظر بگیریم خانم از تکیه دادن به این ستون و از داشتن این تکیه گاه محکم لذت می برد و سلامت روان و آرامش وافری را تجربه خواهد کرد .
حفظ غرور و اقتدار مرد موجب خواهد شد مرد بواسطه دریافت احترام و حفظ غرور از جانب زن ، به او علاقمند شود و او را دوست بدارد و خدمات بیشتر و بهتری به همسرش بدهد و بر تأمین بیش از پیش خانواده بیفزاید و بر خاصیت تامین کنندگی خویش بیفزاید.
مسئله آموزش و آگاهی بخشی بسیار اساسیست چون بسیاری از خانمها در تبادلات رفتاری بدون آنکه اثر رفتار ، بیان وکلام خویش را بر مرد بدانند عمل می کنند و تازه از مرد نیز متوقع خواهند بود که چرا چنین کرد و چنان نکرد . . .

هویت جدیدی به نام زوج شدن ایجاب میکند تا هر کدام از افراد وظایف زوجیت و چگونگی رفتار با همسر را بدانند ، خانم در نظام زوجیت چگونه رفتار کند تا جلوی خیانت همسر و سایر مشکلات زندگی را بگیرد؟
خانم می تواند با بالا بردن افکار همسر نسبت به خود زمینه های خیانت و بسیاری از مشکلات را از بین ببرد ، عدم استفاده از بمبهای اتم نقش زیادی در بالا بردن افکار مرد و عشق ورزی به همسرش خواهد داشت .
از قدرت تخریب کنندگی بمب اتم خبر داریم و ویرانه های بمب اتم را بارها در تصاویر و فیلمها دیده ایم و از تبعات و عوارض آن در سالیانی حتی دورتر از زمانی که منفجر شده اند بارها شنیده ایم ، عوارضی بی شمار که گریبان قربانیان خود را به آسانی رها نمی کنند وتا پایان عمر زندگی زجر آوری را رقم می زنند .

بسیاری از خانمها در امور خانه داری حرفه ای و درست عمل می کنند و در فرزند پروری نیز عملکرد خوبی دارند اما همسران آنها زنانی دیگر را می جویند و دنبال می کنند ، چرا ؟ آیا این مسئله به بی چشم و رو بودن مرد و بی احساس بودن او برمی گردد؟
خیر خانمها بمبهای مخرب و ویرانگری دارند به نام بمب اتم که وقتی بکار می برند تمام زحمات ، عشق ورزیها و مرارتهایی که در زندگی مشترک متقبل شده اند را از بین برده و خود نیز از بکار بردن بمبها آسیب می بینند و از غرور و اقتدار مردانه همسر خویش چیزی باقی نمی گذارند تا از قِبل آن بهره ها ببرند.

مردان تنها به مدد پایبندی به اعتقادات یا اخلاقیات و یا پایبندی به نظام خانواده خویش خواهند توانست پایداری و خویشتنداری کنند هر چند که استمرار این وضعیت ممکن است مرد را به ناکجا آباد و خیانت مجبور نماید چرا که در نتیجه استفاده همسر از بمبهای اتم مرد در درون خود از کمبود توجه و احساس مهم و مفید نبودن رنج خواهد برد و غرور و اقتدار خویش را پایمال شده خواهد یافت و احساس مطلوب نبودن خواهد کرد و زنان زیادی خارج از نظام خانواده حضور دارند که مرد را مجذوب خود خواهند کرد و طعمه مورد علاقه مرد را مغرضانه (یا بی غرض و از سر ناآگاهی) برسر قلاب خود میگذراند و مرد را صید می کنند.

شناخت بمبهای اتم و بکار نبردن آنها توسط خانمها که چه هوشمندانه و عالمانه توسط استاد گرانقدرمان به این نام نامگذاری شده است ، از شکل گرفتنِ بسیاری از مشکلات خانوادگی و مسائل بین زوجین جلوگیری می نماید .
بسیاری از خانمها اذعان می کنند که من نمی خواهم سر به تن همسرم باشد و با بکار نبردن بمبهای اتم ، همسرم پررو میشود و خوشبحالش خواهد شد.

باید بدانیم که ما برای به آرامش رسیدن خود و لذت بردن از زندگی ، متد و اصول همسرداری را بکار می بریم و در این بین اگر مرد هم به لذتی دست یافت اشکالی ندارد و علی رغم میلمان میگذاریم او هم به قول معروف خوشبحالش شود پس ما به هدف دستیابی به لذت در زندگی خویش اصول همسرداری را پیاده می کنیم.
هر وقت خانمی برای غرور و اقتدار مرد احترام و ارزش قائل بود و آن را پایمال نکرد می تواند از مرد متوقع باشد که برای احساس او ارزش قائل باشد.

استاد زندی

drzandi
مبتکر طرح خانواده پایدار در سراسر کشور.

‫2 نظر

 • Eildrabadi گفت:

  بااین نظرات موافقم ولی بعضی مواقع سخته که عیب مرد نگی بهش وهمش ازاون تعریف کنی

 • zamanijam گفت:

  سلام
  شماره تماس شما پاسخگو نیست
  برای ثبت نام پیامک تایید نمیاد
  لطفا راهنمایی کنید

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.